grant01.jpg (21939 bytes)

   Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Regionalny Konkurs Grantowy w ramach Programu „Równać Szanse 2018” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Nabór wniosków trwa do 25 października 2018 r. do godziny 12.00.
  W Regionalnym Konkursie Grantowym można otrzymać dofinansowanie do 8 500 zł. na minimum sześciomiesięczne projekty realizowane pomiędzy 1.02.2019 r. a 31.08.2019 r.
   O dotację mogą ubiegać się instytucje z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców:

– powiatowe, miejskie i gminne biblioteki,
– miejskie i gminne domy kultury,
– organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez Starostów),
– Ochotnicze Straże Pożarne,
– nieformalne grupy dorosłych.

ZASADY KONKURSU GRANTOWEGO

1. Cel Programu „Równać Szanse"
Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele myśląc perspektywicznie o własnej
przyszłości.

2. Cel Regionalnego Konkursu Grantowego
Celem konkursu jest wsparcie projektów, które będą rozwijały kompetencje społeczne młodych ludzi przydatne zarówno w ich obecnym, jak i dorosfym życiu. Chcemy, by dzięki aktywnemu udziałowi w projekcie młodzi ludzie rozwinęli swoje umiejętności:
• wykorzystania tego, co może im sprzyjać - chodzi o nowe, inne niż dotąd spojrzenie na swoje środowisko: w ciekawej formie, przez pryzmat jego walorów i ograniczeń. Równolegle chodzi też o sprawdzenie samego siebie, czyli tego, jakie są mocne i słabe strony konkretnego młodego człowieka;
• zjednywania sobie innych - chodzi o to, by młody człowiek w projekcie miał szanse sprawdzenia się w nowych relacjach z ludźmi i instytucjami, a także nauczenia się, jak współpracować w grupie - m.in. jak znajdować wspólne cele z korzyścią dla wszystkich.

Chcemy, aby młody człowiek po zakończeniu projektu:
• potrafił samodzielnie wyznaczać ważne dla siebie cele i skutecznie je realizować;
• nie miał problemów w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi i instytucjami;
• miał doświadczenie w publicznym prezentowaniu swoich dokonań;
• miał poczucie osobistego sukcesu.

Adresaci (beneficjenci) projektów
Młodzież w wieku od 1 3 do 1 9 lat (uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych, uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich) z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców). Zalecana liczebność grupy projektowej to 12-20 osób.

Uwaga !!! Młodzież z klas siódmych i ósmych szkół pod sta wowych może stanowić max. 70% uczestników projektu.

INFORMACJE - TERMINY - DRUKI >>>

Wstecz.